مواد غذایی غیر مجاز در بارداری

این مواد شامل مواد غذایی است که اثر زیان بخش آن بر سلامت مادر و جنین ثابت شده است و مصرف آن در طی بارداری به صورت نسبی یا مطلق ممنوع است.

      *مصرف کم کافئین (قهوه و نوشابه های سیاه رنگ) و تئین (چای)خطرناک نیست اما مصرف زیاد آن می تواند باعث نوزاد کم وزن یا نوزاد با عوارض عصبی شود.

*دم کرده های گیاهی (مانند چای نعناع یا گل گاوزبان) گاهی اثرات جانبی مانند حالت تهوع و استفراغ دارند، لذا مصرف آنها در دوران بارداری توصیه نمیشود.

* کلیه نوشیدنی های الکلی علاوه بر اینکه در دین اسلام حرام است موجب رشد غیرمنطقی جنین و کاهش مهارت عقلانی و هوشی او و بروز سندروم الکلی جنین (Fetal Alcohol Syndrome) می شوند.

*شکلات علاوه بر اینکه مقادیر کمی کافئین دارد، حاوی تئوبرومید نیز هست که به کافئین شبیه است؛بنابراین مصرف شکلات باید محدود شود.

*استعمال دخانیات در دوران بارداری می تواند با تولد نوزاد کم وزن همراه باشد. به مادران توصیه می شود ار استعمال دخانیات در دوران بارداری خودداری کنند و حدالمقدور در معرض دود سیگار نیز قرار نگیرند.

*عفونت با “لیستریا” یکی از عوامل شناخته شده سقط غیر عمدی و مننژیت جنین و نوزاد است.لیستریا یک ارگانیسم موجود در خاک است که با مصرف غذاهای حیوانی آلوده و سبزیجات خام وارد بدن شده و ایجاد عفونت می کند.شیر خام، غذاهای دریایی دودی، کالباس، کباب کوبیده که خوب پخته نشده است، پنیرهای نرم و گوشت های پخته نشده و غذاهای مانده در یخچال منابع احتمالی آلودگی هستند.محصولات آبیاری شده با فاضلاب بایستی قبل از مصرف با آب آشامیدنی شستشو و ضدعفونی شوند.

<
error: لطفا کپی نکنید !!